Türk Vatandaşlığı

Yararlı Bilgiler
Türk Vatandaşlığı

Türk Vatandaşlığı

Türk vatandaşlığını almak

Türkiye hızlı gelişen ülkelerin aranasında on sıralarda, yaşam standartları, eğitim, gelişmiş sağlık sistemi ve doğal güzelliğiyle ile yaşamak için cazip hale gelmektedir.

Türkiye söndüğü imkanlar ve kolaylıklarla yatırımcıların ilgisini çekmektedir, bu sebeple Türk vatandaşlığa ilgi artmıştır, vatandaş olmanın en kolay ve hızlı yolu yatırımla vatandaşlığı kazanmaktır.

Türkiye, 250.000 $ ' dan başlayan gayrimenkul yatırımları ile kısa süre içinde ikinci bir pasaport almak için hızlı bir yol sunuyor. Program, yatırımcının varlıklarını veya diğer ülkelerde elde edilen geliri beyan etme yükümlülüğü olmaksızın ve fiziksel varlığı gerekmeden basit bir başvuru sürecine sahiptir. Yatırımcılar kira gelirinden yararlanabilir ve 3 yıl sonra yeniden satabilirler. Ayrıca herhangi bir Türk bankasına 500.000 USD yatırım yaparak da başvuruda bulunulabilir.

Vatandaşlık Almanın Temel Adımları

Bir Türk bankasında hesap açma
Yatırım yapma
İkamet izni için başvuru yapma
Türk vatandaşlığı için başvuru yapma

Türk Vatandaşlığı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Plus One olarak tüm vatandaşlık sürecince yanınızda olmayı ve size rehberlik etmeyi devam ederiz. İlk etapta 250.000 USD ya da TL karşılığında gayrimenkul almalısınız, Gayrimenkul alımından sonra vatandaşlık başvuru işleminiz için Tapu ve Kadastro Müdürlüğünden başvuru yapılacaktır. Başvurunun ardından ekspertiz raporunuz ve banka işlem bilgileri kontrol edilecektir. Başvuru süreci muhtemelen 2 ve 6 gün arasında onaylanır. Onay alındıktan sonra gün içerisinde Göçmenlik Bürosu’na başvuru yapılacaktır. Tapu başvurduktan sonra, tüm işlemler Ankara ve Alımı gerçekleşen ildeki vatandaşlık işleriyle ilgilenen borularda takip edilir. Tüm işlemler 2 ile 6 ay arasında sonuçlanır.

Gayrimenkul piyasasında öncü olan Plus One ile yatırım yoluyla vatandaşlık almanın güvenilir, rahat ve ekonomik bir süreç sunuyoruz. Sizden Herhangi bir komisyon talep etmiyoruz. Size global çapında bir hizmet sünüyoruz. Ekibimizde bulunan temsilcimizle istediğiniz dilde hizmet sunuyoruz.

Vatandaşlık sürecinde hukuki işlemler önemli bir diğer konudur. Tecrübeli ekibimiz ve hukuk danışmanlarımızla vatandaşlık alma sürecinde müşterilerimizin için oldukça sorunsuz ve kolay olacaktır.

Türk Vatandaşlığı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • En az 250.000 USD tutarını gösteren banka dekontu
 • Başvuru vergisi ödeme makbuzu
 • Ekspertiz raporu
 • Başvuru formu
 • Doğum belgesi
 • Geçerli pasaport ve noter tasdiki
 • İkamet izni veya turistik vize
 • Sağlık durumu belgesi
 • Her bir aile üyesi için 4 adet biyometrik fotoğraf
 • Varsa, eşiniz ve çocuklarınızla ilişkinizi resmi olarak kanıtlayan belgeler (evlilik cüzdanı ve doğum belgesi)
 • Varsa, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi ve başvuru sahibinin Türkiye'deki yakınlarının adresi
 • Tapu veya noter tasdikli mülk satın alma taahhüt belgesi

Türk Vatandaşlığının Avantajları

Vatandaşlık başvurusu için Türkiye'de belirli bir süre kesintisiz ikamet etme şartı yoktur. İkamet iznini aldığınızda yurt dışında yaşamaya devam edebilir ve vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız sizinle birlikte vatandaşlık sahibi olabilir. Ülkelerin birçoğu Türk vatandaşları için vize talep etmeden 30 ila 90 gün konaklamaya izin verirken, bazı ülkeler Türk vatandaşlarına kapıda vize veya çevrimiçi başvuru ile e-vize vermekte.

Türk Pasaportunuz ile 100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Yararlı Bilgiler