Satın Alma Süreci

Yararlı Bilgiler
Satın Alma Süreci

Satın Alma Süreci

Türkiye’de Gayrimenkul Alımı

Türkiye’de veya yabancı bir ülkede mülk almak zor ve sıkıntılı bir süreç görünebilir bu süreçte plusOne sizin yanınızda olup ve tüm endişeleriz geride bırakmanıza yardımcı olur. Satın alma sürecinin her aşamasında plusOne olarak müşterilerin rehberlik etmeyi ve satış sonrasında ihtiyaç doğabilecek tüm hizmet ve destek satış sonrası verilmektedir. PlusOne’nı Türkiye’de gayrimenkul satın almak için tercih ederseniz bu süreç oldukça sorunsuz ve kolay bir şekilde ilerleyecektir

PlusOne ile Türkiye’de Mülk Alma Sureci:

Talep Listesi:

Öncelikle istekleriniz bir liste halinde hazırlanmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet vermek için alacağınız evin hangi amaçla ve hangi bölgeyi tercih edeceğiniz temel özellikleri neler olmalı dikkate alınarak istek listesi hazırlanır. Hazırlanan istek listesine göre Türkiye’deki en iyi Mülklerin arasından sizin için en uygun eşleşmeyi yapabilmek için kapsamlı mülk listesi hazırlanacaktır.

Gözlem ve Keşif:

İstek listeniz hazır ise bir sonraki adım keşif turu hazırsanız Keşif için Türkiye’ye seyahat planınızı yapma zamanı geldi. Sizin yaptığınız planı dikkate alarak ana dilinizi konuşan satış temsilcimiz sizi havaalanında karşılar. Sizin planınıza Uygun zamanda satış temsilcimiz sizi ikametgahınızdan alarak satış ofisimize getirecektir. Size hazırlanan istek listenize göre kısa bir sunum yapılacaktır ve Ardından isteklerinize uygun mülkleri keşif turu başlayacaktır. Bu süreçte sizin istediğinizi dikkate alarak tüm sorularınızı dinleyeceğiz.

Satış Sözleşmesi:

Detaylı keşif sonrası satın alacağınız mülkü seçtikten sonra son fiyat belirlenir ve ödeme planı net bir şekilde oluşturulur. Sözleşme imzalanmadan önce her detayın incelenip gözden geçirilecektir. Tarafların her detayı karşılaştırdığından emin oluruz. Tüm detayları içeren resmi satış sözleşmesi hazırlanacaktır. Sözleşme imzalandıktan sonra fiyatın %30’u ile %50’si peşinat olarak alınacaktır kalan tutar ise tapu devir aşamasında ödenir.

Yasal İşlemler:

Satın alma işleminin tamamlanması için gereken bazı resmi işlemler vardır.

* Türkiye vergi numarası alım.

* Türkiye’deki herhangi bir bankadan hesap açma.

* Gayrimenkul Değerleme Raporu (Ekspertiz Raporu) hazırlama.

* Tapu alma.

Bu resmi işlemler sonrasında PlusOne Olarak sizin yanınızda olup ve adım adım takip edeceğiz.

Yararlı Bilgiler